« Geri
Korona Virüsüne Karşı Alınan Tedbirler
22-03-2021

Değerli öğrencilerimiz ve velilerimiz;

Son haftalarda kamuoyunda sıkça yer alan ve küresel bir tehdit konumuna gelen Korona Virüs ile ilgili olarak,(Covid-19) Ata Eğitim Kurumları  gerekli tedbir önlemlerini almıştır. Bu kapsamda;

Okulumuzun girişinden lavabolarına kadar birçok noktasına dezenfektan ürünler yerleştirilmiş ve kurum içi temizlik yönetmeliğimizde gerekli değişiklikler yapılmıştır.

Yeni tip Korona virüs (COVID-19)’üne, ve 500 çeşit bakteri ve virüs türüne karşı etkili, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Amerikan Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından onaylanmış ULV (Ultra Low Volume) uygulamasına geçilmiştir.

Öğrencilerimize bilgilendirme amaçlı sunumlar ve videolar izletilmektedir.

Korona Virüs (Covid-19) Nedir?

Korona virüsler; MERS soğuk algınlığı, Ortadoğu solunum sendromu, SARS ve şiddetli akut solunum yetmezliği sendromu Korona virüsü arasında dağılım gösteren bir virüs ailesidir. Dünyada çok sayıda insana bulaşan ve hızla yayılan Covid-19’un ülkemizde de yayılma riski mevcut bulunmaktadır.

Korona Virüs (Covid-19) Nasıl Bulaşır?

Yapılan araştırmalara göre Korona virüsü ağız, göz ve burun gibi bölgelerden temas yoluyla bulaşmaktadır. Bu araştırmalarda, virüsün hava yoluyla bulaştığını gösteren herhangi bir sonuç elde edilmemiş olmakla beraber, virüsün konak dışında yaklaşık 3 gün hayatta kalabildiği tahmin ediliyor.

Korona Virüs (Covid-19)’den Nasıl Korunmalıyız?

İlk olarak ellerimizi düzenli aralıklarla su ve sabunla en az 1 dakika sürecek şekilde yıkamalıyız.

Kişisel hijyenimize dikkat etmeliyiz.

Ellerimizi yüzümüze sık sık temas ettirmemeliyiz.

Öksürürken ve hapşırırken dirsek içimizi yüzümüze siper etmeliyiz.

Yanımızda kolonya gibi alkol içerikli hijyen malzemeleri taşımalıyız.